TOEFL SINAVI
TOEFL (Test Of English As a Foreign Language) sınavı ana dili İngilizce olmayanların Amerikan İngilizcesi bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika ‘da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır.

TOEFL iBT sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Ve okuma, dinleme konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir.

  • Bir yüksek öğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler

  • İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler ve edilmeyenler

  • Burs ve sertifika adayları

  • İlerlemelerini izlemek isteyen İngilizce dili öğrencileri

  • Vize başvurusu yapan öğrenciler ve işçiler

TOEFL sınavına yönelik kurslar her dönem açılı. Toefl sınavına girecek öğrencilerin en az B2 seviyede olması gerekir. Toefl ‘a yönelik dilbilgisi, kelime, okuma – anlama, dinleme – anlama ve yazma çalışmaları yapılır.

YDS PROGRAMLARI

Hafta içi ve hafta sonu olarak düzenlenir.
Haftada 8 saat ve toplam 4 aylık bir program uygulanır.
Muafiyet sınıfları her üniversitenin kendi muafiyet sınavlarına göre programlanır. Muafiyet kurslarına katılacak olan öğrenciler kendi üniversite programına göre dilbilgisine, kelime bilgisine, dinleme – anlamaya, okuma anlamaya ve konuşmaya yönelik derslerle bu sınavlara hazırlanır.

Muafiyet programı

Muafiyet programları her üniversitenin uyguladığı sisteme göre ayrı ayrı düzenlenir. O gruba yönelik programlar, ders saatleri ve günleri ayarlanır ve uygulanır.

Hafta içi ve hafta sonu programları mevcuttur. Muafiyet kurs saatleri o üniversitenin programlarına göre belirlenir.

Yökdil

YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi
ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir.

Yüksek lisans ve doçentlik sınavlarına başvurmak isteyen adaylar başta olmak üzere yabancı dil seviyesini ölçmek isteyen diğer adaylar da bu sınava başvuru yapabilir.

Yökdil programlarımız ile ilgili detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

YKS Dil

Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yabancı Dil Sınavı Üniversitede dil puanı ile alan bölümlere yerleşebilmek için adayların girdiği sınavdır. YKS Dil adayların genel İngilizce programlarında farklı olarak sınav İngilizcesine yoğunlaşmaları gerekmektedir. YKS Dil sınavında sözcük bilgisi, dilbilgisi, çeviri ve okuduğu anlama gibi becerileri ölçen sorular bulunmaktadır. Sınav tek oturumda uygulanır ve toplam 80 sorudan oluşmakta olup 120 dakika sürmektedir. YKS Dil sınavına hazırlık programlarımız uzman eğitmen kadromuz eşliğinde öğrencileri maksimum başarıya ulaştırmayı hedeflemektedir.